"אני רוצה להיות ילד כמו כולם"

רפאל אשר בן ה- 7 חולה בסרטן נדיר זו הפעם השנייה. מכיוון שהוא שכבר עבר השתלת מח עצם אחת ולכן קופת החולים לא מממנת השתלה נוספת ואת הטיפולים הניסיוניים שיצילו את חייו. עמותת 'להושיט יד מבקשת שתעזרו להציל אותו

רפאל בן ה-7 בבית החולים (צילום: באדיבות המשפחה)
רפאל בן ה-7 בבית החולים (צילום: עמותת 'להושיט יד')

רפאל אשר (7) מבאר יעקב הוא ילד מקסים וחזק מאוד, שגבר כבר פעם אחת על מחלת הסרטן. כשהיה בן – 4 התגלה בגופו הקטן סרטן מסוג נוירובלסטומה, סרטן עצמות שהגיע גם לבטן.

במשך יותר משנתיים, רפאל עבר טיפולים קשים כימותרפיים וביולוגיים, כריתת הגידול והשתלת מח עצם  והסרטן נסוג. מחודש מאי האחרון היה במעקב, על מנת לוודא שהמחלה לא חוזרת.

בדצמבר 2013 בדיקה שגרתית העלתה חשד כי הסרטן חזר, אך בשל מצבו לא ניתן היה לעשות ביופסיה ורק בינואר 2014, חודש וחצי אחרי האבחנה הראשונית, נעשתה בדיקה חוזרת שהבהירה באופן חד משמעי כי הסרטן חזר לגופו והתפשט לאגן, לגולגולת, לעמוד השדרה ולחזה. הטיפול היחיד שכרגע יכול להציל את רפאל הוא טיפול כימותרפי וביולוגי נסיוני משולב ולאחריו השתלה נוספת מאחד ההורים.

כדי להציל את רפאל נדרשים 250 אלף דולר

מערכת הבריאות בישראל מצילה חיים יום יום, גם את חייו של רפאל הצילו, אבל עלויות הטיפול הגבוהות והיעדר התקציבים מאפשר לקופות החולים לממן הצלת חיים אחת.

מכיון שרפאל עבר השתלה אחת, קופת החולים לא מוכנה לממן את ההשתלה השנייה  מאחד ההורים ולכן הוצאות ההשתלה והטיפול הביולוגי מוטלות על המשפחה – כדי להציל את רפאל יש צורך לגייס כ250,000 דולר.

עמותת 'להושיט יד' החליטה להתגייס ולפתוח במבצע התרמה להצלת חייו של רפאל. בנוסף, שוקדים בעמותה לארגן מופע התרמה שיתקיים בקרוב להצלת חייו של רפאל.

הרופאה  של רפאל ציינה כי רפאל  עובר כיום טיפולים והכנה להשתלה, אבל אם לא יימצא מימון להשתלה, תוך שלושה שבועות חייו של רפאל יהיו בסכנה אמיתית.

רפאל, הילד הצעיר במשפחה, מאד רוצה להגיע וללמוד בבית הספר. כיום אמור היה ללמוד בכיתה ב' אך בגלל חיסוני הפוליו שניתנו בתחילת השנה, לא החל את הלימודים כי המערכת החיסונית שלו חלשה מידי.

בדצמבר, לאחר חג החנוכה, היה אמור רפאל לשוב ללימודים אבל בשל הישנות המחלה נאלץ להישאר בבית ולהתחיל בטיפולים. "אני רוצה להיות ילד כמו כולם. לא להיות בבית החולים, אלא לשחק עם האחים שלי והחברים שלי" אומר רפאל.

אביבית אשר,  אימו של רפאל, ביקשה  ערב פורים לעשות מעשה, לפנות לעם ישראל ולכל מי שיכול לסייע להציל את חיי בנה.

"בימים שמחים אלה, כאשר הילדים מתחפשים ומתכוננים לחגיגות הפורים, אני מביטה בבני וחושבת כמה נורא שהדבר היחיד כרגע הניצב בינינו ובין האושר והשמחה במשפחתנו הוא גיוס הכסף להצלת רפאל. מעולם לא ביקשתי דבר  מאיש והעניין קשה לי מאד.  אני מאמינה שבעיקר בימים אלה עם ישראל יוכיח כמה רחום וגדול נפש הוא ויסייעו לנו להשיג את הכסף להציל את חייו של בני היקר. החלום שלי הוא לראות את רפאל שנה הבאה בתחפושת של גיבור שניצח את המחלה". אביבית ביקשה מעם ישראל להתפלל לרפואת בנה, "רפאל בן אביבית חביבה", ולהצלחת ההשתלה.

צפו בסרטון של עמותת 'להושיט יד' על נסיעת ילדים חולי סרטן לטיול כיף באורלנדו

"התפללו לשלומו", רפאל אשר בן ה- 7 (צילום: עמותת 'להושיט יד')
"התפללו לשלומו", רפאל אשר בן ה- 7 (צילום: עמותת 'להושיט יד')

כיצד ניתן לתרום לרפאל?

אפשר לתרום  דרך הלינק: https://donation.asakimerp.co.il/leoshityad/donors.php

תרומות בכרטיס אשראי מחו"ל   

https://www.paypal.com/il/cgi-bin/webscr?cmd=_flow&SESSION=gg0BcMZiJXfD1jEGCDexYfiaWPyUtNnmsiQIAoUsdhRN0KVLK3NRZ4pRgNC&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8d8cdcf517b037b45005cf5d4eda3b985b

או בבנק הפועלים סניף 614 חשבון  503183  לציין עבור הילד רפאל אשר

או בדואר לכתובת: עמותת להושיט יד, רחוב יהודה הנשיא 81/5 אלעד מיקוד 40800 

או בטלפון 24 שעות ביממה: 03-9090882 

Share This:

כתיבת תגובה

Top