השרים אישרו: פונדקאות לזוגות חד-מיניים בישראל

וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר (א') את המלצות וועדת מור-יוסף לאפשר לזוגות חד-מיניים להביא ילד לעולם באמצעות הליך פונדקאות בישראל

בשורה לזוגות חד-מיניים, אילוסטרציה (צילום: ALAMY)
בשורה לזוגות חד-מיניים, אילוסטרציה (צילום: ALAMY)

בשורה משמחת לזוגות חד-מיניים בישראל. צעד משמעותי נצעד הבוקר כאשר השרים אישרו ברוב של שבעה תומכים מול חמישה מתנגדים את הצעת החוק שתאפשר לזוגות חד-מיניים לחסוך כסף רב והמון כאב ראש ביורוקרטי ולבצע הליך פונדקאות בישראל.

השרים שתמכו בהצעה הם יאיר לפיד, גדעון סער, לימור לבנת, יעל גרמן, יובל שטייניץ, ציפי לבני, ומאיר כהן.

הליך פונדקאות מתאפשר כיום בישראל רק לזוג נשוי, גבר ואישה שנישאו או שיש להם הסכם נישואים. החוק אינו מאפשר לנשים רווקות להשתמש בשירותי פונדקאות, וכן לא מאפשר זאת לזוגות חד-מיניים, אשר המדינה אינה מכירה עדיין כלל בזוגיות שלהם.

החוק גם מגביל את זכאות הנשים אשר רוצות להיות פונדקאיות – רק לנשים לא נשואות, והדבר מצמצם משמעותית את מספר הנשים שמסכימות לשמש פונדקאיות, שכן, נשים לא נשואות שלא ילדו עדיין, סביר להניח שאם ייכנסו להיריון ראשון, ירצו לגדל את הילד שלהן.

משמעות החלטת וועדת השרים לחקיקה היום היא שהם מקבלים את הצעת שרת הבריאות יעל גרמן לקבל את המלצות וועדת מור-יוסף משנת 2012 ולאפשר לרווקים ולרווקות לעשות תהליך פונדקאות בישראל.

אישה רווקה שלא מצליחה להרות, אך מעוניינת בילד, תוכל לפנות להליך פונדקאות בארץ. כך גם גבר רווק, בלי קשר לנטייתו המינית. המשמעות היא שזוגות חד-מיניים יוכלו לעשות את הליך הפונדקאות בישראל במקום לנסוע למדינות זרות ובכך יחסכו כסף רב.

את הילד שיוולד, יוכל בן הזוג השני לאמץ מאוחר יותר ולהיות אביו על פי חוק, אף על פי שהמדינה עדיין לא מכירה בהוריו כנשואים.

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top