למה לא חוקרים את הסכנות הבריאותיות באריזות המזון?

המדענים חלוקים בדעותיהם: חלקם טוענים שיש לחקור את השפעותיהם של הכימיקלים המצויים באריזות מזון רבות, אשר לטענתם, עשויים לגרום לסרטן ולמחלות נוספות. אחרים חושבים שזאת זריעת פאניקה מיותרת

אריזות מסוכנות? אילוסטרציה (צילום: כרמית ראובן)
אריזות מסוכנות? אילוסטרציה (צילום: כרמית ראובן)

בתקופה האחרונה אנחנו שומעים הרבה על אריזות המזון והקשר שלהן לבריאותנו, אבל בעוד שבישראל הדיון הוא סביב מה שכתוב על אותן אריזות – מה כתוב עליהן? האינפורמציה המטעה והמבלבלת הנקשרת לחוסר היכולת של הצרכנים להבין עד כמה המוצר שהם אוכלים לא בריא – בעולם עסוקים כעת בסוגיה אחרת הקשורה באריזות המזון התעשייתי.

מדענים בבריטניה אומרים שמעט מדי ידוע למדע על הסיכונים הבריאותיים של כימיקלים המשמשים לאריזות מזון, וחלקם עשוי לגרום לסרטן. "יש צורך במחקר כדי להבין את ההשפעות על גוף האדם ואף על התפתחות העובר של לפחות 4,000 כימיקלים המשמשים  כיום לארוז מזון תעשייתי", הם אומרים ומזהירים "קישורים בין אריזות המזון ובין השמנת יתר  סוכרת ומחלות נוירולוגיות צריכים להיחקר".

המדענים ג'יין מונק, ג'ון פיטרסון מאיירס, מרטין שרינג'ר ומייקל פורטה קראו לחקירת הסיכונים הבריאותיים של אריזות  המזון במאמר שפורסם בכתב העת לאפידמיולוגיה ובריאות קהילתית בבריטניה.
הם ציינו כי כימיקלים כגון פורמלדהיד, היכולים לגרום לסרטן, היו בשימוש בחומרים רבים, כגון פלסטיק  המשמש לבקבוקי משקאות תוססים ובכלי שולחן.
לדבריהם החומרים יכולים לחלחל למזון, והסיכונים של מה שמוגדר על ידם "חשיפה לכל החיים" לכימיקלים כגון אלה אינה מתועדת.
"בעוד שהמידע עבור חלק מחומרים אלה נמצא בדיון ובמחלוקת ובזמן שקובעי המדיניות נאבקים כדי לספק את הצרכים של בעלי העניין (תעשיית המזון והאריזות), צרכנים נשארים חשופים לכימיקלים מדי יום, מרביתם, שלא ביודעין", הם אמרו והוסיפו "יחד עם זה, ביצוע ניתוח מדעי של התופעה לא יהיה קל, שכן אין בעולם אוכלוסיות שלא נחשפו לחומרים  הללו, לצורך השוואה".

"פאניקה מיותרת"

המאמר עורר ביקורת ונשמעו גם קולות מצד חוקרים אחרים שאומרים שהשיח הזה זורע בהלה.
ד"ר איאן מוסגרב, מרצה בכיר לפרמקולוגיה באוניברסיטת אדלייד שבבריטניה, אמר ש"קשה מאוד להתייחס ברצינות לטענות כי פורמלדהיד בבקבוקי פלסטיק עלול לגרום לסרטן".

לדבריו החומר מצוי במזונות רבים באופן טבעי,ולצרוך כמות פורמלדהיד הקיימת בתפוח צריך לשתות לפחות 20 ליטרים של מים מפלסטיק בבקבוקים.
"ברור שהחשש מפורמלדהיד המצוי באריזות מזון מוערך יתר על המידה באופן משמעותי, אלא אם כן אנו מוכנים להציב מדבקות שעליהן יהיה כתוב 'סכנת הסרטן פוטנציאלית' על פירות וירקות טריים".

ג'ון איירס , פרופסור לסביבה ורפואה נשימתית באוניברסיטת בירמינגהם, אמר גם הוא שהמדענים ציירו תמונה "זורעת בהלה".
הוא אמר ש"אין להכחיש שבליעת מינונים נמוכים יותר של חומרים מסוימים יכולה, באופן עקרוני, להיות מזיקה, אבל הבעיה היא שלא ניתן לזהות ולכמת השפעה כלשהי" לדבריו צריך פשוט לשנות את הגישה ולהכריז ש כימיקלים "לא ממש עוזרים".
ד"ר אוליבר ג'ונס, מרצה באוניברסיטת RMIT במלבורן, אוסטרליה, אמר ש "מחקר נוסף הוא תמיד מבורך מנקודת מבטו של מדען. אבל אני סבור כי הרמות הגבוהות של שומן, סוכר ומלח בהרבה מוצרי המזון המעובד של היום הן סיבה לדאגה גדולה יותר לבריאות הציבור מכל סיטואציה של 'הגירת כימיקלים' מהאריזה לגוף".

Share This:

כתיבת תגובה

Top