מחקר: אפידורל מאריך את משך זמן הלידה

חוקרים אמריקנים מצאו שהלידה המודרנית מאריכה את משך הזמן שנשים נמצאות בחדר הלידה ובעקבות כך, מומחים לגינקולוגיה ממליצים לרופאים: "שבו בשקט, אל תמהרו לבחור בלידת ואקום, מלקחיים או ניתוח קיסרי, משום שהתארכות הלידה היא נורמלית"

הרדמה אפידורלית מאריכה את השלב השני של הלידה, השלב שבו נשים נדרשות לדחוף. מחקר חדש מצא שאפידורל קשור גם בהתארכות השלב השני יותר אף יותר מאשר מה שהיה ידוע עד כה, ומממצאיו עולה שחלק מהנשים עלולות להיות חשופות להתערבויות מיותרות על ידי רופאים, שלא בצדק.

מאריך את הלידה, אפידורל. אילוסטרציה (shutterstock)
מאריך את הלידה, אפידורל. אילוסטרציה (shutterstock)

ד"ר קתרין לאוגון, חוקרת במכון הלאומי לבריאות, שלא היתה מעורבת במחקר, אמרה לניו-יורק טיימס שהמחקר, שפורסם בכתב העת הרפואי Obstetrics and , Gynecology מצביע על כך ש "ייתכן שרופאים יאלצו לחכות  יותר לפני מתן אוקסיטוצין, לידת מלקחיים, ואקום או ניתוח קיסרי".

 ובכל זאת, היא הוסיפה, "רופאים ונשים צריכים לאזן את הידע שלהם על היתרונות שלידה נרתיקית (לידה רגילה) עם הידע על הסיכונים המוגברים לאמא ולתינוק בלידות אלה".

ההנחיות הנוכחיות הקונגרס האמריקאי למיילדות וגניקולוגיה (ACOG)  מגדירות את השלב השני בלידה "ארוך באופן חריג" כאשר הוא נמשך יותר מ- 3 שעות לנשים שקיבלו אפידורל והן יולדות בפעם הראשונה בחייהן ויותר משעתיים ללידות הראשונות ללא אפידורל.

המחקר החדש מצביע עלכך שהשלב הזה מתארך כשהנשים מקבלות אפידורל, והוא יכול להימשך עוד 5.6 שעות לנשים שמקבלות אפידורל במהלך הלידה הראשונה  שלהן, לעומת  3.3 שעות למי שלא מקבלת אפידורל.

לנשים שילדו בעבר, ההנחיות האמריקניות מגדירות את השלב השני ארוך מהרגיל, בכשעתיים, עם אפידורל ושעה אחת בלי אפידורל.

המחקר מצא שהשלב השני לנשים אלה יכול להימשך  4.25 שעות למי שמקבלת אפידורל ו- 1.35 שעות למי שלא.

"מחקר שחשוב שרופאים מיילדים יקראו"

"הנייר הזה הוא מאוד חשוב, והקונגרס האמריקאי למיילדות וגניקולוגיה צריך לעדכן את ההנחיות שלו, הן מעודכנות כרגע רק לשנת 2003", אמר ד"ר רוברט ברביארי, מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים בריגהם בבוסטון.

הוא הוסיף, " אני אשנה את ההנחיות בבית החולים שלנו וארגיש יותר בנוח ללכת ל-5.5 שעות בלידה הראשונה לאחר אפידורל עם ניטור עוברי מרגיע".

חוקרים באוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, ניתחו את הרשומות של 42,268 נשים שילדו לידה נרתיקית (לידה ללא התערבות) ללא בעיות בין השנים 1976 ו- 2008. כמחצית מהן קיבלו אפידורל.

החוקרים השוו את האורך הממוצע של השלב השני של הלידה אצל נשים שקיבלו אפידורל עם אלה שבקרב נשים שלא קיבלו. הם גילו ש 31% מהלידות הראשונות ו- 19% מהלידות שלאחר מכן היו מסווגות כארוכות באופן חריג על ידי הגדרת ה ACOG הנוכחית.

"הגיע הזמן לבחון מחדש את ההגדרות של מה נורמלי ומה לא נורמלי ולעדכן את ההנחיות שלנו המבוססת על אוכלוסיית מיילדות מודרנית", אמר ד"ר איבון וונג, החוקר הראשי של המחקר ופרו' לגינקולוגיה ומיילדות באוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו.

המחקר הוא חלק מגוף הולך וגדל של ראיות המצביעות על כךשהלידות המודרניות ארוכות כעת יותר ממה שהיה לפני עשרות שנים.

"אחדהמסרים של מחקר זה הוא לרופא המיילד, שב בשקט, המתן קצת יותר זמן ןאל תמהר ללכת על לידה מכשירית (ואקום ומלקחיים) או לניתוח קיסרי, כי למען האמת, גם אם הלידה מתארכת, יהיה בסדר ", אמרה ד"ר ברברה לייטון , פרופסור להרדמה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, שחקרה את ההנושא.

Share This:

כתיבת תגובה

Top